szlakiem przez CYGAński las

PIĘKNA WYCIECZKA DLA MNIEJ WYMAGAJĄCYCH,
IDEALNA NA WYPAD Z DZIECKIEM!

Szukasz alternatyw dla wymagających trekkingów? Dobrze trafiłeś! Zachęcamy do przyjemnego spaceru na Kozią Górę. Mieści się ona w Beskidzie Śląskim. Proponujemy przejście szlakiem czerwonym, z którego następnie odbija się na szlak niebieski. Powrót nieco krótszym – zielonym. Oczywiście możecie naszą propozycję potraktować odwrotnie, jednak na każdy ze szlaków najwygodniej jest wystartować z ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej.

Szlak czerwony, następnie niebieski – czas wejścia ok. 1h 10′.
Szlak zielony – czas wejścia ok. 1h.

Z ulicy Pocztowej wchodzicie prosto do Cygańskiego Lasu. Droga jest przyjemna, a drzewa chronią od upału. Po drodze są również wiaty idealne na odpoczynek.

Zanim dojdziecie na szczyt Koziej Góry czeka na Was Schronisko Stefanka. Na jego terenie jest sporo miejsca na odpoczynek – drewniany plac zabaw, parasole ze stolikami, drzewa z miejscem na hamak czy polana, na której możecie urządzić piknik. Wychodząc z terenu schroniska czeka Was dwuminutowy spacer na szczyt, a z niego rozpościera się widok na Bielsko-Białą i Magurkę Wilkowicką. Zejście szlakiem zielonym (dużo jagód! ;-)) to również przyjemna i niewymagająca część tej wędrówki.

dłoń trzymająca jagody a w tle krzak z jagodami
Koieta idąca szlakiem z plecakiem

Życzymy udanej wycieczki!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *